Tokio Hotel forum!
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Tokio Hotel forum!

ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΑΤΕ ΣΕ ΕΝΑ ΦΟΡΟΥΜ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΦΑΝΣ ΤΩΝ TOKIO HOTEL!!!!!!!!!

ΦόρουμΦόρουμ  ΑναζήτησηΑναζήτηση  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

Rette Mich

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
babyface

babyface

Αριθμός μηνυμάτων : 66
Registration date : 08/08/2007

Rette Mich Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Rette Mich   Rette Mich Icon_minitimeΚυρ Αυγ 12, 2007 11:48 am

edw 8a balw thn istorioula m loipon:...

1. Στην Παμπ

Ηταν βραδυ.
Τα τεσσερα αγορια μολις ειχαν κατεβει απο τη σκηνη. Αλλη μια επιτυχημενη συναυλια. Αλλη μια αξεχαστη βραδια. Ενω πριν απο λιγες ωρες στην προβα οι φωνες τς αντηχουσαν στα αδεια παρασκηνια τωρα ουρλιαζαν σχεδον για να ακουστουν. Φορτωμενοι με τα δωρα που τς ειχαν χαρισει οι φαν προχωρουσαν γελωντας προσ το van.
Πηραν ο καθενας τη θεση του. Ο Bill διπλα στον Tom και ο Gustav και ο Georg διπλα τους.

Καθως το αμαξι γλιστραγε αθορβα στο οδοστρωτο ο Bill εγυρε πισω το κεφαλι του. Μολις τωρα συνειδιτοποιουσε ποσο κουρασμενος ηταν. Εκλεισε τα ματια. Οι ιδιες σκεψεις τον πλημμυριζαν. Οι ιδιες μετα απο καθε συναυλα. (Ποσο τυχεροι ειμαστε..! Μα πως εγιναν ολα τοσο γρηγορα; Και τωρα.. ειμαστε στη Γαλλια; Σιγουρα δεν ονειρευομαι..; και αν αυριο ξυπνησω και ολα ειναι ενα ονειρο.. ενα ψεμα; ). Ομως αυτο δεν επροκειτο να γινει γιατι ενιωθε καθαρα το κεφαλι του να ακουμπαει το μαξιλαρι του αυτοκινητου και το ποδι του το ποδι του Tom. Χαμογελασε απαλα με τα με τα ματια του ακομη κλειστα.
Τοτε ο Tom που ειχε σκασει τα γελια απο κατι που ειχε πει ο Georg λεει κοιταζοντας τον: " Τι ονειρευεσαι παλι Bill; Παλι κανεις φαντασιωσεις με εκεινη την φαν μπροστα μπροστα που της φαινοταν το σουτιεν; Σου ειπα 1.000 φορες οτι δεν προκειται να την ξαναδεις!!" και ξεσπασε σε ακομα δυνατοτερα γελια.
Αυτο εκανε τον Bill να ανακαθησει αποτομα αλλα δεν μπορεσε να μην γελασει κι αυτος.

Φτασανε στο ξενοδοχειο τους οπου τους αφησε το φορτηγακι τους. Τοτε ο Τom κοιταει την ωρα. 10.30 (στις αλλες χωρες δεν υπαρχει νυχτερινη ζωη οπως εδω. Ολα κλεινουν νωρις πριν τις 9 ρο βραδυ.). Και λεει: "Δεν νυσταζω ρε παιδια, δεν παμε για κανα ποτο πριν παμε για υπνο;"
Συμφωνησαν ολοι κι ετσι πηγαν σε μια κοντινη παμπ.
Μπηκαν και καθησαν στον παγκο. Ολα πηγαιναν καλα μεχρι που ηρθε ενα αγορι και καθησε απεναντι απο τον Bill. "Γεια σας" ειπε. (Ωχ, κι αλλος φαν) σκεφτηκε ο Bill και κατεβασε τα ματια.
"Γεια" ειπαν οι αλλοι με μια φωνη.
"Ε.." διστασε εκεινος "πως σε λενε κοπελια;"... Σιωπη.
(Σε ποια μιλαει αραγε; )
Σηκωσε τα ματια του και ειδε το αγορι να τον κοιταζει. Το μονο που ακουγοταν για λιγες στιγμες ηταν η μουσικη της παμπ. Το στομαχι του ειχε σφιχτει. " Αντε γαμησου" του λεει με μισος.
Το προσωπο του νεαρου πηρε ενα υφος αναμεικτης ακπληξης και αηδιας μολις ακουσε την αντρικη φωνη του. Μεσα σε δευτερολεπτα ειχε εξαφανιστει χωρις να ριξει ουτε μια ματια πισω του.
Ο Gustav και ο Georg παντα το εβρισκαν αστειο. Αυτη τη στιγμη ειχαν ξεραθει στα γελια. Ο Tom ομως τον κοιταζε με ενα υφος λες κι εφταιγε εκεινος για ολα αυτα.

Καθως γυριζανε στο ξενοδοχειο ο Bill μπορουσε να δει καθαρα τον αγανακτισμο του Tom. Μπορει να μην φαινοταν αλλα ο Bill τον ηξερε καλυτερα απο ολους. Καθως χωριζαν για να παει ο καθενας στο δωματιο του ο Georg και ο Gustav τους καληνυχτησαν κι εφυγαν. Αμεσως ο Tom πηγε βιαστηκα στο δικο του δωματιο χωρις να ρικσει ουτε μια ματια στον Bill.
Ετσι κι αυτος αφου δεν μπορουσε να κανει τιποτα αλλο πηγε στο δωματιο του και ξαπλωσε. Κοιταξε το ταβανι χαμενος στις σκεψεις του για πολυ ωρα. Δεν νυσταζε καθολου πια αν και ηταν κουραστικη μερα. Σκεφτοταν ολα αυτα που συνεβησαν. (Γιατι ο Tom να νευριαζει γι' αυτα τα πραγματα; Δηλαδη φταιω εγω; Ετσι ειμαι και πρεπει να με δεχτει γι'αυτο." η οργη ξεχυλιζε απο τα ματια του και δενοταν κομπο στο λαιμο του. Σε καθε σθνεντευξη τον ρωταγαν αν ειναι ομοφυλοφιλος... και την αλλη φορα που καποιος τον σταματησε οταν πηγε να μπει στις αντρικες τουαλετες.. " Αλλα γιατι στεναχωριεμαι; Ετσι κι αλλιως αυριο θα εχουν ξεχαστει ολα οπως καθε φορα.." και αφου επεισε τον εαυτο του οτι αυτο ηταν αληθεια αφεθηκε σε εναν ελαφρυ υπνο χωρις ονειρα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
babyface

babyface

Rette Mich Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Rette Mich   Rette Mich Icon_minitimeΚυρ Αυγ 12, 2007 11:50 am

Bill εναντιον Gustav

O Bill ξυπνησε απο εναν δυνατο θορυβο που μαλλον ερχοταν απο το σαλονακι. Κοιταξε την ωρα. Ειχε παει κιολας 11! Ουτε που το ειχε καταλαβει ποσο κοιμηθηκε. Δεν εκανε τον κοπο να βαλει τα ρουχα του γιατι ηταν σιγουρος οτι ηταν ο Tom που ειχε εισβαλει παλι στο δωματιο του. Ανοιξε την πορτα και ειδε οπως το περιμενε τον αδερφο του να ψαχουλεβει το ψηγειακι του δωματιου του. "Τι θες παλι;" τον ρωτησε. Εκεινος απαντησε ενω τα ματια του περιεργαζονταν ακομα το εσωτερικο του ψηγειου του: "Ρε μηπως σου περισσευει καμια κοκα κολα; Μου τελειωσαν εμενα!" "Οχι δεν θυμασαι; Μου πηρες την τελευταια χτες!" Ακουγωντας αυτη την απαντηση ο Tom γυρισε και τον κοιταξε με υφος αφηρημενο. Μολις ομως τα ματια του τον αντικρησαν το προσωπο του πηρε μια εκφραση απεραντης αηδιας. " Αμαν ρε Bill καθαρισε λιγο το προσωπο σου! Με το μολυβι κοιμηθηκες; Δεν ξερεις ποσο ασχημο ειναι αυτο στα αγορια;;"
Ο Bill πεταχτηκε γρηγορα μεχρι το μπανιο για να φτιαχτει. Το μολυβι και η μασκαρα που ειχαν κυλησει σε συνδυασμο με τα πρησμενα απο τον υπνο ματια του του εδιναν εναν αλλοκοτο αερα! Εμοιαζε σα τερας!! Απο τη μια η εμφανιση του δικαιολογουσε την αντιδραση του Tom. Απο την αλλη ομως τον ειχε ξαναδει σε τετοια κατασταση και ηξερε οτι η υπερβολικη του αντιδραση οφειλοταν στα χτεσινα γεγονοτα. Ξεβαφτηκε οσο πιο γρηγορα μπορουσε και αρχησε να ξαναβαφεται. Οταν τελειωσε ετρεξε πισω στο σαλονακι για να του μιλησει για τα χτεσινα. Να μαθει γιατι τον ειχε πειραξει τοσο αυτο και να βρουνε μια λυση. Οταν ομως ανοιξε βιαστικα την πορτα του σαλονιου ο Tom ειχε ηδη φυγει αφηνοντας πορτα και ψηγειο ανοιχτο...

Oλη τη μερα δεν μπορεσε να βρει τον Tom πουθενα. Το απογευμα πηγε μια βολτα στο παρκο με τον Gustav και του ειπε το προβλημα του. "...και σημερα δεν τον ειδα καθολου. Νομιζω οτι με απεφευγε λιγο.." . Περπατουσαν διπλα διπλα. Ο Gustav δεν μιλησε για λιγο. Επειτα πηρε μια βαθια ανασα και μιλησε με βραχνη φωνη:" Βασικα.. ε..." "ΤΙ;" φωναξε απελπισμενος και φοβισμενος ο Bill. "Σσσσ μη φωναζεις καλε!.. ε.. να η αληθεια ειναι οτι το εχουμε συζητησει πολλες φορες με τα παιδια.. οτι... ε να...ε.." "ΑΝΤΕ ΠΕΣ!!!ΤΙ;;" "Ντακσει ντε! Μην φωναζεις.. θα σου πω... ε.. εχουμε συζητησει πολλες φορες την περιπτωση οτι εισαι...ε... ομοφυλοφιλος...ε...ναι..." Αυτη τη φορα ο Bill δεν διαμαρτυρηθηκε. Απλα κοιταζε παγωμενος το εδαφος. (Ωστε τωρα τα συζητανε και πισω απο την πλατη μου..!) Ο Gustav τον κοιταζε λες και περιμενε να του φερει τιποτα στο κεφαλι. Αφου ομως δεν εγινε κατι τετοιο και η σιωπη επεκτεινοταν συνεχισε: "Βεβαια εγω και ο Georg λεμε οτι πρεπει να σε αφησουμε ησυχο... γιατι σου εχουμε εμπιστοσυνη! Και συμφωνησαμε να μη σου πουμε τιποτα! Ετσι κι αλλιως σε σενα τα χρωσταμε ολα! Εσυ μας οδηγεις και σε σενα βασιζομαστε... εισαι ο αρχηγος και ξερουμε οτι ο,τι και να κανεις και οποια αποφαση και να παρεις θα ειναι για το καλο μας... Ο Tom ομως διαφωνει και λεει οτι πρεπει να σου μιλησουμε. Λεει οτι αυτο ειναι το σωστο γιατι πιστευει οτι αν ειναι αληθεια ειναι καλυτερα να το βγαλεις απο μεσα σου παρα να το κρατας μυστικο.. Πιστευω ομως οτι ουτε δινει δεκαρα γι'αυτο.. απλα ειναι πολυ περιεργος και εχει μουλαρωσει γιατι πιστευει οτι κατι κρυβεις και εσυ ποτε δεν κρυβεις κατι απο τον Tom ετσι δεν ειναι;"
Οση ωρα μιλαγε το μυαλο του Bill ειχε σταματησει. Δεν μπορουσε να πιστεψει στ'αυτα του! Ωστε αυτα λεγανε πισω απο την πλατη του! Η οργη ανεβηκε στα μαγουλα του και τον εκανε να κοκκινησει. Ο Gustav ανοιξε το στομα του να πει κατι ομως ο Βιll τον διεκοψε: "ΩΣΤΕ ΕΤΣΙ; ΚΑΘΕΣΤΕ ΚΑΙ ΛΕΤΕ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΑΤΗ ΜΟΥ; ΕΝΩ ΣΕ ΜΕΝΑ ΤΑ ΧΡΩΣΤΑΤΕ ΟΛΑ; ΕΙΜΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΠΟΛΥΣΥΖΗΤΗΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ ΓΚΡΟΥΠ! ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΣΑΣ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΞΕΧΩΡΙΖΕΤΕ ΑΠΟ ΤΑ ΑΛΛΑ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑΤΑ!!! ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΜΕ ΑΜΦΙΣΒΗΤΕΙΤΕ ΑΝΤΙ ΝΑ ΜΕ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΤΕ ΟΤΑΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΛΕΝΕ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΔΙΑΔΗΔΟΥΝ ΤΙΣ ΠΙΟ ΣΚΑΝΔΑΛΩΔΕΙΣ ΦΗΜΕΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΥΝ ΓΙΑ ΜΕΝΑ! ΚΑΙ ΑΝΤΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΤΕ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΜΟΥ..." "Ε.. βασικα αυτο ειπα και πριν-" " ΚΑΙ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ; ΑΝ ΤΑ ΠΑΡΑΤΗΣΩ ΕΓΩ ΚΑΙ ΦΥΓΩ ΑΠΟ ΤΟ ΓΡΟΥΠ ΤΟΤΕ ΘΑ ΜΕΙΝΕΤΕ ΧΩΡΙΣ ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΗ! ΔΗΛΑΔΗ ΠΑΕΙ Η ΔΟΞΑ ΣΑΣ! ΘΑ ΔΙΑΛΥΟΣΑΣΤΕ ΤΕΛΕΙΩΣ!! ΕΝΩ ΑΝ ΕΦΕΒΓΕΣ ΕΣΥ; ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕ; ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΘΑ ΝΟΙΑΖΟΤΑΝ!!!" Και λεγοντας αυτα γυρισε την πλατη και εφυγε φουριοζος αφηνοντας τον Gustav να τον κοιταζει αναυδος...
xrisafenia

xrisafenia

Αριθμός μηνυμάτων : 43

Rette Mich Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Rette Mich   Rette Mich Icon_minitimeΚυρ Αυγ 12, 2007 1:21 pm

~ ,, ine tolmira tha elEga ta ocA graFis aLa inE pOli kAlo giA nA doUme ti tHa giNi ctiN cineXia ... ,, ~
http://www.giorgosvanas.gr
Anna Maria Kaulitz

Anna Maria Kaulitz

Αριθμός μηνυμάτων : 27
Registration date : 09/08/2007

Rette Mich Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Rette Mich   Rette Mich Icon_minitimeΚυρ Αυγ 12, 2007 7:56 pm

Τολμηρά ή όχι, πολύ μου αρέσει αυτή η ιστορία! Σα να είμαι μαζί με τους θεούς μας και να τους παρακολουθώ!!! Twisted Evil

babyface

babyface

Rette Mich Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Rette Mich   Rette Mich Icon_minitimeΚυρ Αυγ 12, 2007 10:00 pm

3. Η Γνωριμια

Τα ματια του ηταν θωλα απο την οργη που ενιωθε. Οι γροθιες του ηταν σφιγμενες. Απομακρυνοταν απο το παρκο χωρις να ξερει που πηγαινει. Οι σκεψεις στροβυλιζονταν με τοση ταχυτητα στο μυαλο του που δεν καταλαβαινε που πηγαινε η τι υπηρχε μπροστα του ( Μα τι προβλημα εχουν;; Τοσο καιρο με ξερουν!! Δεν ξερουν οτι τους τα λεω ολα;; Αντιθετα με αυτους βεβαια!! Που λενε ολα αυτα απο πισω μου!! Και μετα λεγανε για μενα οτι τους κρυβω κατι!! Αυτος ο Τom πια!!..) Οσο περπατουσε ομως το βαρος της δυσφοριας εφευγε και η οργη του εξατμιζοταν. Ο θυμος αντικατασταθηκε σιγα σιγα απο ενοχη. Τωρα που το μυαλο του ηταν πιο καθαρο σκεφτοταν ξανα οσα συνεβησαν και καταλαβε τι ειχε κανει. Εχει πει στον Gustav τα χειροτερα λογια που μπορουσε να βρει... Και δεν εννοουσε τιποτα απ'ολα αυτα... Ηταν καθαρα λογια του θυμου του! Και αν εφευγε τωρα ο Gustav; Τι θα εκαναν αυτοι;
Επειτα σκεφτηκε τον Τom. Επρεπε να του μιλησει γι αυτα που ειχαν γινει.. γιατι ποτε δεν του εκρυβε τιποτα... ομως.... πως μπορεσε να του κρυψει αυτος κατι τετοιο;
Κοιταξε τον ουρανο σα να ξυπνησε απο βαθυ υπνο και παραξενευτηκε που ειδε οτι ειχε ηδη βραδιασει. (Ισως τωρα ο Tom να εχει γυρισει) σκεφτηκε και πηγε προς το ξενοδοχειο.

Ανοιβηκε αργα τις σκαλες και σκεφτοταν τι θα του ελεγε. Δεν ηθελε να μαλωσουν και με αυτον. Θα του μιλουσε και μετα θα πηγαινε να βρει τον Gustav και ολα θα πηγαιναν μια χαρα. Διεσχυσε το διαδρομο, προσπερασε το δωματιο του και κατευθυνθηκε προς το δωματιο του αδερφου του. Καθως ομως πηγε να χτυπησει το χερι του εμεινε μετεωρο λιγα εκατοστα απο την πορτα. Ειχε ακουσει τη φωνη του Tom ομως δεν ηταν μονος του μεσα. Ακουγε και μια αλλη φωνη, μια γυναικια φωνη. (Παλι βρηκε κοπελα)Σκεφτηκε και κινησε να φυγει απελπισμενος. (Αν θελω να τα βρουμε καλυτερα να μην τον διακοψω σε μια τοσο σημαντικη στιγμη γι'αυτον... Ας παω στον Gustav) καθως προχωρουσε σκεφτοταν: (Μα πως μπορει να το κανει αυτο στα κοριτσια; Πως μπορει να κοιμαται με κοπελες ενω ουτε τις ξερει; Οταν ειχα μιλησει με τον Adreas γι'αυτο μου ειχε πει οτι σε ολους τους αντρες αρεσει αυτο! Εμενα ομως δε μ'αρεσει καθολου... γιατι; Μηπως... ειμαι... οντως-) Οι σκεψεις του διακοπηκαν αποτομα οταν συνηδειτοποιησε οτι ειχε ηδη περασει το δωματιο του Gustav. Aρχησε να τρεχει προς την αντιθετη κατευθυνση λεγοντας στον εαυτο του (Οχι.. μη σκεφτεσε τετοια πραγματα... Οχι Οχι... μη σε επηρεαζουν οι αλλοι!!) Εφτασε στο δωματιο του Gustav και ανοιξε την πορτα χωρις να χτυπησει. Εκει βρηκε τον Gustav να καθεται στο σαλονακι με τον Georg. Αυτο ηταν το τελευταιο που ηθελε να δει γιατι ο Georg οπως φαινοταν απο υφος του δεν ηξερε τιποτα και εκεινος ηθελε να μεινει μονος του με τον Gustav. Ο Georg μολις τον ειδε του εσκασε ενα χαμογελο που ομως σβηστηκε αμεσως μολις ειδε το υφος του Bill. "Τι;;" ρωτησε απορρημενος. "Εε.. μας αφηνεις λιγο μονους;". Ο Georg πηγε να διαμαρτηρυθει ομως το υφος του Bill τον σταματησε. Βγηκε απο το δωματιο απορρημενος. Ο Bill αρχησε να μιλαει αμεσως μολις η πορτα εκλεισε με τα ματια καρφωμενα στα ποδια του:" Gustav ακου με..-" "Οχι εσυ ακου με!!" Σηκωσε το βλεμμα και τον κοιταξε. Δεν φαινοταν θυμωμενος η θιγμενος. Μονο παραξενεμενος. "Αυτα που μου ειπες στο παρκο ηταν πολυ ασχημα. Δεν μου εχει ξαναμιλησει ποτε κανεις ετσι-" "Κοιτα δεν ηρθα για να μαλωσουμε-" "Ακου με σε παρακαλω. Ηταν πολυ ασχημο.. ομως σε συγχωρω.." Το σφιξιμο στην καρδια εγινε κομπος στο λαιμο. "Ευχαριστω.." ομως δεν μπορουσε να προφερει τιποτα αλλο γι'αυτο ετρεξε εξω απο το δωματιο γρηγορα για να κρυψει τα δακρυα του.

Την αλλη μερα ξυπνησε απο τον θορυβο της πορτας του. Ενα αισθημα υπερδιεργεσης τον κυριεψε. Ηταν σιγουρος οτι ηταν ο Tom. Επιτελους θα μπορουσε να του μιλησει για το προβλημα του. Οταν τον ακουσε ομως να συζηταει με την κοπελα που ηταν μαζι χτες βραδυ απογοητευτηκε για αλλη μια φορα. Σημωθηκε αργα και ντυθηκε. Περασε απο το μπανιο να βαφτει, αλλα πριν καν αρχησει κοιταξε το μολυβι στα χερια του και το παρατησε στον νεροχυτη. (Πρεπει να σταματησω να φερομαι σα κοριτσι!) ειπε μεσα του και παραξενευτηκε γιατι ηταν η πρωτη φορα που τον ενοχλουσε αυτο το πραγμα..
Μολις ανοιξε την πορτα του σαλονιου ο Tom και η κοπελα σταματησαν αποτομα να μιλουν και στραφηκαν προς το μερος του. Ο Tom σηκωθηκε να κανει τις συστασεις: "Α, Bill επιτελους! Απο δω η Ελιζα. Ελιζα απο δω ο αδερφος μου, ο Bill." Η κοπελα σηκωθηκε. Ηταν κοντη και λιγνη. Τα μαλλια της γιαλιστερα και ισια εφταναν ως τη μεση της. Ο Bill εσφιξε το χερι της που ηταν απαλο και καλοφτιαγμενο και κοιταξε στα μεγαλα γκριζοπρασινα ματια της. Αυτο που ενιωσε ηταν λυπη για την κοπελα. Δεν ηξερε που ειχε μπλεξει. Σε λιγο ο Tom θα την συνοδευε εξω οπου θα της ελεγε οτι δεν μπορουσε να ειναι δεσμευμενος και οτι θα εμεναν φιλοι. Καθως εκεινη του χαμογελουσε με ενα αστραφτερο και ζεστο χαμογελο εκεινος προσπαθησε να πνιξει τη λυπη που ενιωθε και της το ανταπεδωσε με ενα μορφασμο που ηλπιζε οτι εμοιαζε με χαμογελο...
babyface

babyface

Rette Mich Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Rette Mich   Rette Mich Icon_minitimeΔευ Αυγ 13, 2007 1:53 am

(na upen8umhsw oti h istoria mou mporei na 8i3ei merikes...)

Bill και Tom

H πορτα εκλεισε και ο Bill εμεινε να την κοιταζει ακινητος. Τοσο κοντα κι ακομα δεν εχει πει στον Tom για τα αισθηματα του. Τωρα αναρωτιοταν ποτε και πως θα της ελεγε να χωρισουν, γιατι οτι θα της το ελεγε αυτο ηταν σιγουρο... Οσο το σκεφτοταν τοσο ενιωθε πιο ασχημα για την Ελιζα. Γι'αυτο εδιωξε τις σκεψεις αυτες και πηγε να ετοιμαστει για το πρωινο. Ο Tom δεν ηταν στο εστιατοριο ουτε ο Gustav η o Georg. Μαλλον θε ειχαν ξυπνησει πιο νωρις και θα ειχαν φυγει. Ειδε ομως σε ενα τραπεζι την κοπελα που τον ειχε συστησει λιγο πιο πριν ο Τοm. Ηταν μονη της κι ετσι ειπε να παει να της κανει παρεα. Αφου σερβηριστηκε προχωρησε προς το μερος της. Εκεινη τον αντιληφθηκε πριν καν πλησιασει. Σηκωσε το βλεμμα της και τον κοιταξε. Αμεσως ο Bill σκεφτηκε οτι κατι ελειπε απο τη ματια της. Ισως η λαμψη και η χαρα που ειχαν πριν λιγες ωρες. "Μπορω να κατσω;" ρωτησε γνεφοντας προς την αδεια καρεκλα απεναντι της. "..Ναι! Ναι βεβαια!!". Καθησε κοιταζοντας την. Δεν μπορουσε αλλο κι ετσι ειπε με ενα συμπονετικο υφος: "Σε πληγωσε;... εε εννοω ο αδερφος μου...". Εκεινη τιναχτηκε και τον κοιταξε καταπληκτη "Τι;". Ισως να σκεφτοταν 'Μα καλα πως το εμαθε τοσο γρηγορα;'. Ο Bill αμεσως προσπαθησε να μπαλωσει το λαθος του "Ε.. συγγνωμη.. ημουν αποτομος-" "Που το ξερεις οτι κοιμηθηκαμε μαζι;" Ηταν η πρωτη φορα που συνειδητοποιουσε τοσο εντονα οτι η κοπελα που ειχε μπροστα του το ειχε στ'αληθεια κανει με τον αδερφο του το προηγουμενο βραδυ! " Ε... συγνωμη δεν ηθελα..." (Μπραβο Bill την εκανες παλι την πατατα..!) Η κοπελα καθοταν και τον κοιταζε χωρις να αντιδρα. Οταν τελικα ανοιξε το στομα της να μιλησει ο Bill ενιωσε απεραντη ανακουφιση που δεν θα ηταν αναγκασμενος να απαντησει στην ερωτηση της: "Ναι.. ναι με πληγωσε.." Και συνεχισε να τρωει με τα ματια χαμηλωμενα. Ο Bill ηθελε απεγνωσμενα να αλλαξει συζητηση. " Εεε βλεπω οτι τρως εδω.. αυτο σημαινει οτι μενεις σε αυτο το ξενοδοχειο ε;" "Ναι.. ειμαι εδω διακοπες. Απο γερμανια ειμαι κι εγω!!". Μα βεβαια! Πως δεν τον ειχε παραξενεψει το γεγονος οτι μιλαγε γερμανικα! "Συγγνωμη αλλα πρεπει να φυγω τωρα!" του ειπε με ενα παρακλητικο ηφος. "Ελπιζω να τα ξαναπουμε!" "Ναι βεβαια!!!" ειπε ο Bill και σηκωθηκε βιαστικα για να την χαιρετησει με μια χειραψια.

Η υπολοιπη μερα ηταν αδεια. Δεν μπορουσε να βρει πουθενα τον Tom και δεν ειχε ορεξη να μιλησει σε κανεναν αλλον. Ολη μερα περιπλανιοταν στα δρομακια ντυμενος ως τις τριχες της κεφαλης του για να μην τον αναγνωρισουν οι φαν του! Του ειχε κολλησει μια ιδεα στο μυαλο ομως δεν ηταν σιγουρος αν ηταν σωστη κινηση.
Αρχιζε να βραδυαζει. Τοτε πηρε την αποφαση. Αλλαξε πορεια και εστριψε σε ενα στενο δρομακι. Προχωρουσε κοιταζοντας γυρω του, ψαχνωντας κατι. ( Καπου εδω πρεπει να ειναι!) σκεφτοταν. Και ναι. Το ειδε στο δεξι του χερι. Σταθηκε για λιγο ακινητος προσπαθοντας να παρει την αποφαση να μπει μεσα. Πηρε μια βαθια ανασα και τρεμοντας ολοκληρος διεσχισε το κατοφλι. Ηταν ενα μπαρακι μονο για αντρες. Αντρες ομοφυλοφιλους. Ελπηζε οτι ισως του δινοταν μια λυση εκει, ισως να ελυνε το προβλημα του. Κοιταξε γυρω του. Αλλοι δυο δυο και αλλοι μονοι τους καθοντουσαν στους διαφορους χωρους του μπαρ. Μολις μπηκε καποιοι γυρισαν και τον κοιταξαν με ενδιαφερον. Καθησε στον παγκο. "Τι θα παρει ο κυριος;" ειπε χαμογελαστα ο μπαρμαν. (Χα, εδω ολοι ειναι σιγουροι οτι ειμαι αντρας..) "Μια κοκα μονο" ειπε με μουδιασμενη φωνη. "Ειναι η πρωτη φορα που ερχεσαι εδω ε;". Ο Bill κοιταξε το προσωπο του που ηταν το πιο εκνευριστικο που ειχε δει ποτε του. "Οχι γιατι αν ειχες ξαναρθει θα σε θυμομουν! Μ'αρεσει το στιλακι σου!" και του κλεινει το ματι. (Πως τον κανουνε να σκασει;;; ) "Παντως μικρος μου φαινεσαι.. Αν ηρθες εδω για να ξεκαθαρησεις τις προτιμησεις σου σου λεω οτι δεν υπαρχει καλυτερο πραγμα απο το να εισαι γκει! Ουτε γκρινια ουτε ζηλεια, α! Και αν καποια στιγμη νιωθεις λιγο αντρας, μπορειτε να αλλαξετε και ρολους!" και του χαμογελαει πονηρα. Ο Bill δεν το αντεξε αλλο αυτο. "Ω Σταματα!!!!". Πεταχτηκε ορθιος και εφυγε απο το μπαρ ακομη πιο μπερδεμενος απ'οτι μπηκε. Κοντοσταθηκε λιγο και πηρε βαθιες ανασες. Επειτα κινησε αργα προς το ξενοδοχειο βυθισμενος στις σκεψεις του.

Οι δρομοι ηταν αδειοι και η ωρα περασμενη. Γι'αυτο δεν προσεξε αμεσως τον Tom να τον κοιταζει απο μακρυα. Οταν επιτελους τον ειδε χιλια συναισθηματα περασαν απο μεσα του μεσα σε λιγα δευτερολεπτα. Στην αρχη χαρα που τον ειχε βρει επιτελους, επειτα απορια για το χολωμενο υφος του και τελος φοβος και ντροπη οταν καταλαβε οτι τον ειχε δει σε εκεινο το μπαρ. Το αιμα του ανεβηκε τοσο γρηγορα στο κεφαλι του που του ηρθε λυποθημια. Πηγε να πει κατι αλλα ο Tom τον προλαβε: "ΤΙ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙΣ;;;;"
"Εγω-" "Πηγαινεις σε τετοια μπαρ!!! Εισαι αρρωστος!!! Γιατι το κανεις αυτο;;; Πας καλα;;;" "Τοm εγω δεν-" "Τουλαχιστον θα μπορουσες να το ειχες πει σε μενα!! Γιατι να μου το κρυψεις;;; Νομιζα οτι τα ελεγες ολα σε μενα!". Η αμηχανια του Bill μετατραπηκε αμεσως σε απεραντη οργη. "ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΣΤΟ ΕΛΕΓΑ;;; ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΝΑ ΣΟΥ ΜΙΛΗΣΩ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΠΑΝΤΑ ΦΡΟΝΤΙΖΕΣ ΝΑ ΜΗΝ ΣΥΝΑΝΤΙΟΥΝΤΑΙ ΠΟΤΕ ΟΙ ΔΡΟΜΟΙ ΜΑΣ!!! ΚΑΙ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΟΤΑΝ ΑΝ ΣΟΥ ΕΛΕΓΑ Ε; ΘΑ ΜΕ ΣΤΗΡΙΖΕΣ;; Α ΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΟ ΒΛΕΠΩ-" "ΜΗΝ ΜΟΥ ΜΙΛΑΣ ΕΤΣΙ ΒΙLL!!! ΠΑΝΤΑ ΗΜΟΥΝ ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ! ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΣΕ ΣΤΗΡΙΖΑ! ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕΣ ΤΙΠΟΤΑ!!" "Α ΝΑΙ;;;; ΚΟΙΤΑ ΤΩΡΑ ΠΟΙΟΣ ΜΙΛΑΕΙ!!!!!!!! ΕΣΥ ΔΕ ΜΟΥ ΕΙΠΕΣ ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΕΣ ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ!!!" Ο Tom εδειξε να παεαξενευεται που ο Bill το ηξερε αυτο ομως δεν τα παρατουσε τοσο ευκολα:" ΕΓΩ ΤΟΥΣ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΣΤΟ ΠΟΥΜΕ! ΕΚΕΙΝΟΙ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑΝ ΝΑ ΣΟΥ ΜΙΛΗΣΩ ΓΙ' ΑΥΤΟ! ΤΟΥΣ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΘΑ ΕΝΙΩΘΕΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΝ ΤΟ ΜΟΙΡΑΖΟ-" "Α ΝΑΙ ΤΟΜ!!! ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΟΣΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΙΩΘΩ! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΡΕ! Α ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ! ΤΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΧΕΙΣ;; ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΕ ΔΕΧΤΕΙΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ;;; ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΔΕΧΟΣΟΥΝ ΟΣΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΙ ΚΑΙ ΑΝ ΗΜΑΣΤΑΝ, ΠΑΝΤΑ!! Η ΜΗΠΩΣ ΑΜΑ ΣΟΥ ΒΓΩ ΓΚΕΙ ΘΑ ΧΑΛΑΣΕΙ Η ΦΗΜΗ ΤΟΥ ΚΑΖΑΝΟΒΑ ΠΟΥ ΜΕ ΤΟΣΟ ΚΟΠΟ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙ;;;" "ΜΗΝ ΜΟΥ ΜΙΛΑΣ ΕΜΕΝΑ ΕΤΣΙ!!!" "Α ΝΑΙ;;; ΓΙΑΤΙ;; ΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ;;; ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕΣ ΧΤΕΣ ΒΡΑΔΥ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΙΖΑ;;; ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΑΣΧΗΜΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΑΦΟΥ ΕΙΜΑΙ-" Σταματησε αποτομα γιατι ο Tom τον ειχε πλησιασει και του ειχε δωσει ενα δυνατο χαστουκι. Εμεινε να τον κοιταζει αναυδος νιωθοντας το δυνατο καψιμο στο μαγουλο του. Δεν ειχε ξαναδει ποτε τον αδερφο του τοσο θυμομενο. "..Και μην ξαναπιασεις στο στομα σου την Ελιζα." Του ειπε σχεδον ψιθιριστα γιατι ειχε βραχνιασει απο τις φωνες που ειχε βαλει και εφιγε οσο πιο γρηγορα μπορουσε αφηνοντας τον Bill μονο στον ερημο δρομο να καθεται ακινητος προσπαθοντας να πιστεψει αυτα που συνεβησαν..
Anna Maria Kaulitz

Anna Maria Kaulitz

Rette Mich Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Rette Mich   Rette Mich Icon_minitimeΤρι Αυγ 14, 2007 9:08 am

Γι' αυτό μ' αρέσει ο Tom το μωρό μου! Very Happy Ζόρικος τύπος!

babyface

babyface

Rette Mich Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Rette Mich   Rette Mich Icon_minitimeΤρι Αυγ 14, 2007 12:49 pm

5. Eλιζα

Tα βηματα του Tom εσβηναν στο βαθος ομως δεν τα ακουγε. Το κρυο γινοταν ολο και πιο τσουχτερο οσο νυχτωνε ομως δεν το ενιωθε. Χοντρες σταγονες αρχησαν να πεφτουν απο τον συννεφιασμενο ουρανο ομως δεν τις εβλεπε. Δεν ενιωθε θυμο η λυπη. Δεν ηθελε να κλαψει η να φωναξει. Δεν ενιωθε τιποτα τωρα. Μονο ενα τεραστιο κενο μεσα του. Καθοταν και κοιταζε σαν υπνοτισμενος το σημειο οπου ειχε εξαφανιστει ο αδερφος του και δεν μπορουσε να κανει ουτε μια κινηση. Μια σταγονα επεσε στο προσωπο του που τον εκαψε απο το χτυπημα. Σηκωσε το χερι του και το ετριψε χωρις να σκεφτεται τιποτα. Απλα κοιταζε ακινητος τη βροχη να δυναμωνει. Περασε λιγη ωρα μεχρι να μπορεσει να πεισει τον εαυτο του να προχωρισει. Τα ματια του ακομη θωλα.

Στριφογυριζε ολη νυχτα στο κραβατι του. Κοιμηθηκε μονο οταν ειδε τις πρωτες ηλιαχτιδες να μπαινουν στο δωματιο. Την αλλη μερα κοιμηθηκε ως αργα εφοσον ο Tom δεν ηρθε να τον ξυπνησει. Σηκωθηκε αλλα δεν εκανε τον κοπο να παει να βαφτει. Εφτιαξε εναν καφε κι εκατσε να κοιταζει εξω απο το παραθυρο. Οι αναμνησεις τον επνιγαν και προσπαθησε να τις βαλει σε μια σειρα. Οσο σκεφτοταν τα χτεσινα τοσο πιο πολυ θυμωνε με τον Tom. Ηταν η πρωτη φορα που σηκωνε καποιος το χερι του στον αλλο. Ηταν παραξενο... Σκεφτηκε αυτα που του ειχε πει: 'Και τι θα γινοταν αν στο ελεγα; Θα με στηριζες;..' ' Μην μου μιλας ετσι Bill! Παντα ημουν διπλα σου! Παντα σε στηριζα..' Εκλεισε τα ματια του σφιχτα.'..δεν θα ειναι και τοσο ασχημη εμπειρια για μενα αφου ειμαι-' (..γκει; Αυτο θα ελεγες; Μπραβο Βill. Τωρα μ'αυτα που ειπες ο Tom θα νομιζει αληθεια οτι εισαι γκει!... Δεν εισαι ετσι;;...καλα σκαω.)
Ηθελε λιγο φρεσκο αερα. Σηκωθηκε βιαστικα και κατεβηκε στη ρεσεψιον. Στο μπαρ του ξενοδοχειου στο βαθος ειδε τον Tom, τον Georg και μια κοπελα να καθονται μαζι και να συζητανε γελωντας. Μολις τους ειδε εστρεψε αμεσως το βλεμμα αλλου και βγηκε γρηγορα απο του ξενοδοχειο. Καθως προχωρουσε προς το παρκο ακουσε καποιον πισω του να φωναζει το ονομα του. Γυρισε και ειδε μια κοπελα με μακρια καστανα μαλλια και ενα μεγαλο χαμογελο να τρεχει προς το μερος του. "Α!Ελιζα!" Ειπε χαμογελωντας. Ενιωσε τους μυς στα μαγουλα του μουδιασμενους, ειχε πανω απο εικοσι τεσσερις ωρες να χαμογελασει και ενιωθε παραξενα γιατι τι χαμογελο δεν ηταν προσποιητο αυτη τη φορα. Ενιωθε ευγνομων που ειχε διπλα του την Ελιζα αυτη τη στιγμη γιατι ηταν ο μονος ανθρωπος αυτη τη στιγμη στη ζωη του που ηταν χαρουμενος. Προφανως δεν ηξερε τιποτα απ'οσα ειχαν γινει αυτες τις μερες γι'αυτο ενιωθε οτι μαζι της θα ξεχνουσε εστω για λιγο αυτα που τον πικραιναν. Κοιταξε τα ματια της και παρατηρησε με χαρα οτι ειχαν ανακτησει τη λαμψη τους. "Τι κανεις;" Της ειπε οταν πλησιασε. "Καλα ευχαριστω! Που πας;" "Στο παρκο μια βολτα. Θες να'ρθεις;" "Ναι! Ευχαριστω!"

Περπατουσαν για λιγο αμιλητοι ο ενας διπλα στον αλλον. Ο Bill προσπαθουσε να σκεφτει κατι να πει."Δειχνεις χαρουμενη!". Η κοπελα τον κοιταξε με βλεμμα ανησυχο "Δεν ειναι ωραιο; Ειμαι σα χαζοχαρουμενο;;" "Οχι, οχι!" βιαστηκε να απαντησει ο Bill. "Ειναι ωραιο.." Η Ελιζα χαμογελασε γλυκα "Μιλησα με τον Tom" και το χαμογελο της εγινε ακομα πιο πλατυ. "Τι; Τα ξαναφτιαξατε;" "Γιατι ποτε τα ειχαμε;;" τον κοιταξε απορρημενη. (Μπραβο Bill..) "Εε συγγνωμη νομιζα οτι αφου-" "Μου το ειχε ξεκαθαρισει απο την αρχη οτι δεν ηταν σχεση αυτο μεταξυ μας." "Μιλησε μου λιγο.." "Δεν σου ειχε πει τιποτε αυτος;" "Ε φαινεται το παρελειψε!"ειπε ειρωνικα αυτος. Η Ελιζα τον κοιταξε με ενα δυσπιστο υφος και ο Bill βιαστηκε να διορθωσει το λαθος του. "Εε μου ελεγε καθε φορα για τα κοριτσια που γνωριζε ομως απο καποια στιγμη βαρεθηκα και του απαγορεψα να μου μιλαει γι'αυτες.." "Α οκ. Θα σου μιλησω τοτε εγω αφου θες.." Ο Bill ξεφυσηξε σιγανα. "..τον συναντησα σε ενα καφε. Ημουν με κατι φιλους. Μολις τον ειδα τον αναγνωρισα αμεσως και πηγα να του ζητησω αυτογραφο. Μου ειπε 'Ισως αντι για αυτογραφο να πηγαιναμε μια βολτα;' κι εγω δεχτηκα. Ημασταν μαζι ολη μερα και ηταν πολυ γλυκος μαζι μου. Μου απαντουσε σε ολες μου τις ερωτησεις με ειλικρινια. Ηταν προστατευτικος και μου ειπε οτι ειστε πολυ κοντα και οτι αγαπιεστε πολυ γι'αυτο υπεθεσα οτι θα σου ειχε πει για μενα.." Περιμενε για λιγο αλλα εφοσον ο Bill δεν μιλαγε εκεινη συνεχισε. "... αργοτερα το βραδυ μου ειπε να παω στο δωματιο του. Δεν αρνηθηκα και ετσι με οδηγησε. Μιλουσαμε για πολυ ωρα και μετα ηπιαμε ενα ποτο. οταν το τελειωσα ο Tom μου πηρε το ποτηρι και καθησε μπροστα μου. Μου ειπε οτι του αρεσα πολυ και οτι ηθελε να γινει κατι αλλα οτι δεν θα μπορουσε να κανει σχεση γιατι απλα δεν ηθελε. Αυτο το βρηκα πολυ σωστο γιατι μου μιλησε ειλικρινα και το εκτιμησα. Του ειπα οτι θα γινοταν κατι αρκει να μεναμε φιλοι γιατι ειναι πολυ καλο παιδι και θα τον ηθελα πολυ για φιλο. Αφου συμφωνησαμε και οι δυο.. καναμε αυτο που θελαμε. " "και γιατι ησουν πληγωμενη μαζι του οταν σου μιλησα την επομενη;" απαντησε αμεσως ο Bill. "Γιατι απο την επομενη μερα και μετα μου μιλαγε συνεχεια για τις κατακτησεις του και τον παρεξηγησα. Νομιζα οτι ηταν κανενα ψωνιο που το παιζει καζανοβας του εικοστου πρωτου αιωνα!" (Χα! τι ειρωνικο!)σκεφτηκε ο Bill. "Και τελικα πως καταλαβες οτι δεν ειναι;" Η κοπελα αφησε να της ξεφυγει ενα γελακι."Ηρθε και μου ζητησε συγγνωμη. Μου ειπε οτι συνηθως στα αλλα κοριτσια αρεσουν να τα ακουνε αυτα! Δεν ειχε καταλαβει οτι εγω ημουν διαφορετικη!"

Συνεχισαν για ωρες τη βολτα τους και μιλουσαν για διαφορα θεματα. Ο Bill ηταν ευγνομων που ειχε μια τετοια παρεα σε μια τοσο δυσκολη στιγμη. Οταν ηρθε η ωρα να την αποχαιρετησει εκεινη του ειπε "Περασα πολυ ωραια!Θα τα ξαναπουμε ετσι;" "Ναι" ειπε ο Bill και της εδωσε ενα φιλι στο μαγουλο. Καθως απομακρυνοταν μια συγκεκριμενη φραση της στριφογυριζε στο μυαλο του:'Ηταν προστατευτικος και μου ειπε οτι ειστε πολυ κοντα και οτι αγαπιεστε πολυ...' (Και τωρα αυτο τι σημαινε; Οτι τελικα δεν ηταν θυμωμενος μαζι του απ'την αρχη; Ολα ηταν μεσα στο μυαλο του; )...
Anna Maria Kaulitz

Anna Maria Kaulitz

Rette Mich Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Rette Mich   Rette Mich Icon_minitimeΤρι Αυγ 14, 2007 12:59 pm

Τι ωραίο!!!!!!!!!! Πώς θα 'θελα να είμαι η Ελίζα!!! Twisted Evil

babyface

babyface

Rette Mich Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Rette Mich   Rette Mich Icon_minitimeΤετ Αυγ 15, 2007 1:18 am

Προλογος του κεφαλαιου 6.

Απο εκεινη τη μερα που περασε ο Bill με την Ελιζα ενιωθε καπως καλυτερα. Μαζι της ξεχνουσε ολα αυτα που τον βασανιζαν εφοσον δεν μιλουσαν ποτε γι'αυτα. Περνουσαν ολες τις μερες μαζι. Ηταν ο μονος ανθρωπος που τον εκανε να χαμογελαει. Ο Gustav και ο Georg δεν τολμουσαν να τον πλησιασουν. Ισως ο Τοm τους ειχε πει τι ειχε συμβει. Ομως δεν τον ενοιαζε. Δεν ειχε αναγκη την παρεα τους εφοσον ειχε την Ελιζα.
Βασικα δεν ηταν οτι ειχε ξεχασει τελειως την πικρα του και το θυμο του. Απλα προσπαθουσε να τον αγνοησει και η παρουσια της Ελιζας τον βοηθουσε πολυ σ'αυτο.Γλυκαινε τον πονο του.
Βεβαια υπηρχαν και οι συναυλιες οπου ουτε μιλουσαν ο ενας στον αλλον και οι προβες στις οποιες φροντιζαν να πηγαινουν διαφορετικες ωρες. Ο Bill ειχε αρχησει να συνηθιζει στην ιδεα αυτη. Μαλιστα μια μερα αφου αποχαιρετησε την Ελιζα, καθως πηγαινε προς το δωματιο του ειδε τον Tom να ερχεται απο την αντιθετη κατευθυνση. Ετσι χαρουμενος που ηταν απο την παρεα της θα τον χαιρεταγε αν δεν εστριβε (μαλλον επιτηδες) την τελευταια στιγμη. Τοτε θυμηθηκε οτι υποτιθεται οτι δεν επρεπε να του μιλαει.
Μονο τα βραδια ενιωθε την απουσια του. Οταν ξαπλωμενος στο κρεβατι του αναπολουσε τη μερα που ειχε περασει και τον πικραινε το γεγονος οτι περνουσαν μερες ολοκληρες χωρις να μιλησουν καθολου... και ειχε τοσα πολλα να του πει.. και αισθανοταν οτι κι εκεινος επισης ηθελε να του πει πολλα.. για τα κοριτσια που γνωρισε, τα γραμματα που ελαβε.. ισως τον πειραζε οπως παντα επειδη δεν ειχε παει ακομα με κοριτσι...
Καποιες φορες οταν σκεφτοταν αυτα τον επιαναν τα δακρυα ομως τα σκουπιζε αμεσως με πεισμα. (Οχι,)ελεγε απο μεσα του ξανα και ξανα (δεν προκειται να καθομαι να σκαω γι'αυτον. Ετσι κι αλλιως εγω εχω δικιο. Αυτος ειναι που πρεπει να ερθει να ζητησει συγγνωμη. Δεν θα τρεχω εγω απο πισω του να με συγχωρισει για κατι που δεν εφταιγα!)Και οι μερες παιρνουσαν χωρις να παρουσιαζεται καμια βελτιωση στη σχεση του με τον αδερφο του.

Ηταν στο σπιτι του στη Γερμανια. Δεν το εβλεπε γιατι τα ματια του ηταν καλυμμενα απο ενα ζευγαρι χερια που του πιεζαν τις βλεφαριδες του μεσα στα ματια, ομως αυτο δεν τον πειραζε, αντιθετως, γελαγε με ενα παιδικο γελιο που ειχε πολυ καιρο να ακουσει. "Ο Tom!!" ειπε γελωντας ακομα. Την ιδια στιγμη τα ματια του ξεσκεπαστηκαν και μπροστα του αποκαλυφτηκε το δωματιο του. Οχι ομως οπως ηταν τωρα. Τα σεντονια και τα παπλωματα ειχαν εντονα χρωματα και ενα σωρο παιχνιδια ηταν σκορπισμενα στο πατωμα. Μπροστα του πεταχτηκε ο αδερφος του γελωντας. Ηταν ακομα τοσο μικρος που δεν ειχε ουτε τα ραστα του. Γελουσαν και οι δυο δυνατα. Κατα καποιο τροπο ηξερε οτι καπου κοντα βρισκοταν η μητερα τους και θα ερχοταν αργα η γρηγορα να παιξει μαζι τους, κατα καποιο τροπο ηξερε οτι δεν θα χωριζε ποτε με τον αδερφο του, τιποτα δεν θα εμπαινε αναμεσα τους...
Ξυπνησε αποτομα απο τον ηχο της πορτας. Σηκωθηκε απο το κρεβατι και πηγε βιαστικα προς την πορτα του δωματιου του. Ηταν σιγουρος οτι ηταν ο Tom και εψαχνε οπως παντα για κοκα κολα στο ψηγειακι του. Ολα ηταν οπως παλια... Ανοιξε την πορτα. Το μονο που ειδε ομως ηταν η Ελιζα να τον κοιταει με εκεινο το χαμογελο που τοσο καλα ηξερε. "Καλημερα! Ακομα κοιμασε;" Ο Bill προσπαθησε να χαμογελασει. "Θες κατι να πιεις; Εναν καφε ισως;" τη ρωτησε. "Α μη σε απασχολει. Κατσε, θα το φτιαξω μονη μου!" Εκανε οπως του ειπε. Την παρακολουθουσε να φτιαχνει τον καφε της χωρις ομως να την βλεπει γιατι ηταν βυθισμενος στις σκεψεις του. Την ακολουθησε αφηρημενος με το βλεμμα. Εκεινη πηγε και καθησε απεναντι του. Για λιγη ωρα δεν μιλαγε κανεις. Επειτα ο Bill εσπασε τη σιωπη και της ειπε με σοβαρο υφος : "Θελω να σου μιλησω... για.. κατι.."...
Anna Maria Kaulitz

Anna Maria Kaulitz

Rette Mich Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Rette Mich   Rette Mich Icon_minitimeΤετ Αυγ 15, 2007 8:57 am

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

rafaela

rafaela

Αριθμός μηνυμάτων : 8

Rette Mich Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Rette Mich   Rette Mich Icon_minitimeΤετ Αυγ 15, 2007 7:40 pm

teleio!!
babyface

babyface

Rette Mich Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Rette Mich   Rette Mich Icon_minitimeΠεμ Αυγ 16, 2007 12:02 am

6.H ανατροπη

Η Ελιζα τον κοιταζε με ηρεμια. Ηταν τοσο γλυκια που οταν την ξανακοιταξε μετανιωσε για μια στιγμη γι'αυτο που πηγαινε να της πει. Δεν ηθελε να την μπλεξει στο προβλημα του. Ο δισταγμος αυτος ομως κρατησε μονο για μια στιγμη. Ηταν τοσο κοντα του και κατα καποιο τροπο ενιωθε οτι ηταν η μονη που θα μπορουσε να τον βοηθησει.
"Εχει να κανει με μενα και τον Tom. Ειναι μεγαλη ιστορια αλλα σε παρακαλω ακου με και μη με διακοψεις μεχρι να τελειωσω..." Και της ειπε ολα οσα ειχαν γινει, απο το περιστατικο στο μπαρ μεχρι τον τσακωμο του με τον Gustav και τον Tom, τη θεση που βρισκοταν και τα αισθηματα που ενιωθε. Οταν τελειωσε σηκωσε το κεφαλι του και τα ματια του συναντησαν τα δικα της. Ευτυχως δεν ειδε αυτο που φοβοταν. Δεν ειχε αλλαξει υφος. Το βλεμμα της ηταν ακομα ηρεμο μονο που τωρα υπηρχε και μια σκια προβλημματισμου στο προσωπο της. Οταν επιτελους καταφερε να μιλησει η φωνη της ηταν βραχνη. "Τελικα εισαι γκει η οχι;;" "Οχι βεβαια!!!" ειπε με αηδια εκεινος. "Και πως το στηριζεις αυτο;;" "Εε.. δεν ξερω! Αρκει που το ξερω ετσι δεν ειναι;" "Ε ναι σωστα.. " και χαμογελασε για λιγο, επειτα ομως συνεχισε σοβαρα: "Ειχα καταλαβει οτι κατι γινοταν. Και ξερεις καιρος ηταν νομιζω να μου το πεις. Τωρα ξεκαθαριστηκαν πολλα πραγματα." "Θελω να με βοηθησεις να βρω μια λυση..." " Οκ τοτε ακου με." αφησε το ποτηρι της στο τραπεζακι και συνεχισε: "Πρεπει να πας να του ζητησεις συγγνωμη-" "Μα γιατι;; Τι εκανα;;" διαμαρτυρηθηκε εκεινος. "Κατ'αρχην, αυτα που του ειπες ηταν πολυ βαρια! Δεν του αξιζει τετοια κριτικη!" "Του αξιζε και με το παραπανω! Δεν μου ειπε τιποτα απ'αυτα που λεγανε! Και εγω του ελεγα τα παντα-" "Και γιατι νομιζεις οτι τα εκρυβε ε; Εγω πιστευω γιατι δεν ηθελε να σε πληγωσει! Γιατι ενιωθε οτι κουβαλαγε ενα μυστικο που θα διελλυε το γκρουπ! Αν σου το ελεγε που ηξερε πως θα αντιδρουσες; Μπορει να εφευγες απο το γκρουπ η ακομα να θυμωνες με τον Georg και τον Gustav! Και επισης ειμαι σιγουρη οτι δεν σου ελεγε τιποτα γιατι ενιωθε οτι κι εσυ δεν του ελεγες ολη την αληθεια! Αν καθοσουν και συζητουσες το προβλημα σου μαζι του, αν του ελεγες πως ενιωθες καθε φορα που σε παιρνουσαν για κοριτσι και οτι η εκφραση που επαιρνε εκεινος καθε φορα σε εκανε να νιωθεις χειροτερα... αν το συζητουσες μαζι του οπως ακριβως εκανες και με μενα, τοτε ειμαι σιγουρη οτι δεν θα στο εκρυβε. Θα στο λεγε οπως εκανε και ο Gustav! Και τα πραγματα θα ηταν χιλιες φορες καλυτερα-" "Αυτο που με πειραξε πιο πολυ ειναι οτι δεν μπορει να με δεχτει γι'αυτο που ειμαι! Χαθηκε να κρυψει λιγο τη δυσαρεσκεια του οταν με περνουσαν για κοριτσι η τραβεστι-" "Ο Tom δεν ειναι καλος στο να κρυβει το θυμο του αυτο ειναι αληθεια. Ομως εγω πιστευω οτι σε καμια περιπτωση δεν ηταν θυμωμενος μαζι σου. Ισως θυμωμενος με αυτους τους βλακες που σχολιαζαν το στιλ σου και την διαφορετικη σου εμφανιση!" "Ναι... αλλα..." Η Ελιζα ειχε αρχησει να τον κανει να νιωθει ενοχες και το χειροτερο, δεν μπορουσε να βρει κατι να αποδειξει οτι ειχε δικιο. "Αλλα εσυ πως εισαι σιγουρη οτι ειναι ετσι και οχι οπως σου λεω εγω;" ειπε τελος. "Μα Bill, σε αγαπαει! Περισσοτερο απο καθε αλλον ανθρωπο στον κοσμο! Οταν γνωριστηκαμε μου μιλαγε με τα καλυτερα λογια για σενα-" "Οταν σε γνωρισε ηδη εμενα με απεφευγε." ειπε ακεφα ο Bill που νευριαζε οσο το θυμοταν. "Οχι δεν σε απεφευγε Bill. Απλα εσυ το εβλεπες ετσι. Ηθελες να το βλεπεις ετσι. Μολις με ειχε γνωρισει και ηθελε να περανει πολλες ωρες μαζι μου. Μερικες φορες μου ελεγε οτι ενιωθε τυψεις που σε αφηνε μονο, μεταξυ σοβαρου αστειου βεβαια αλλα καταλαβαινα οτι το εννοουσε μεσα του.."ειχε σκυψει το κεφαλι και κοκκινησει ελαφρα. Ο Bill την κοιταζε απορρημενος χωρις να μπορει να αρθρωσει κουβεντα. "Πηγαινε να του ζητησεις συγγνωμη... σε παρακαλω.." Και δεν χρειαζοταν να του πει δευτερη κουβεντα.

Ηταν εξω απο το δωματιο του. Ετρεμε ολοκληρος. Χτυπησε την πορτα. Περασαν μερικες στιγμες μεχρι να του ανοιξει. Εμεινε για λιγο να τον κοιταζει καταπληκτος. Στο ενα χερι κρατουσε ενα τσιγαρο και στο αλλο το τηλεφωνο. Χωρις να πει τιποτα παραμερησε για να μπει ο Bill στο δωματιο του. "Ελα.εε ο αδερφος μου.. να σε παρω σε λιγο; Οκ bye φιλακια." ψιθηρισε στο ακουστικο.
Σταθηκε απεναντι απο τον Bill και τον κοιταζε. Η αμηχανια περιπλανιοταν στον αερα. Σαν να τους πιεζε τα λαρρυγγια και δεν τους αφηνε να μιλησουν. Τοτε ο Bill εσπασε τη σιωπη, εφοσον ενιωθε οτι αυτο οφειλε να κανει. Η φωνη του βγηκε ραγισμενη: "Ηρθα να σου ζητηζω συγγνωμη. Συγγνωμη για ολα. Δεν επρεπε να σου κρυψω τα αισθηματα μου, ουτε να σε αμφισβητησω, ουτε να σου μιλησω ετσι, και εσενα και την Ελιζα. Ειναι πραγματικα πολυ καλο κοριτσι. Σε παρακαλω συγχωραμε, δεν νιωθω καθολου καλα χωρις εσενα, δεν αντεχω να ειμαστε μαλωμενοι-" "Εεε σταματα την πολυλογια σου!" τον μαλωσε ο Tom ομως η φωνη του δεν ηταν θυμωμενη η επιπληκτικη. Αντιθετα εκρυβε ενα γελακι. "Σε συγχωρω. Υπο εναν ορο ομως" Ο Bill σηκωσε το κεφαλι απορρημενος. (Ακομα και σε τετοιες στιγμες κραταει τον εγωισμο του αυτο το παιδι;; ) "...Να με συγχωρισεις κι εσυ. Δεν επρεπε να σε χτυπησω. Συγγνωμη". Καθοντουσαν και κοιταζαν ο ενας τον αλλον χαμογελωντας. Ο γνωριμος κομπος στο λαιμο δεν τους αφηνενα πουν τιποτα. Μεχρι που ο Tom μιλησε: "Αρα δεν εισαι γκει;;" "Οχι!!!" και γελωντας ειπε παλι "Και πως θα μου το αποδειξεις;;" Ο Bill χαμογελασε γιατι ηξερε ακριβως την απαντηση σε αυτο το ερωτημα: "Γιατι μ'αρεσει η Ελιζα.." "Σ'αρεσει;;" "Οχι οχι! Δεν μ'αρεσει, την αγαπαω.." Ο Tom δεν μπορουσε να του πει τιποτα γι'αυτο. Επειτα ο Bill τιναχτηκε αποτομα." Ωχ! Η Ελιζα! Την ξεχασα! Ειναι στο δωματιο μου ακομα!" "Αντε ορμα τιγρη!!!"

Ετρεχε στο διαδρομο χαμογελωντας. Θα πηγαινε και θα της ελεγε πως ενιωθε. Τωρα που ειχε πει αυτα στον Tom δεν μπορουσε αλλο τα μυστικα. Θα της ελεγε οτι ηθελε να ειναι μαζι και οτι την αγαπουσε. Εφτασε στο δωματιο του. Τα χερια του αγγιξαν το κρυο πομωλο και ανοιξε την πορτα αποτομα. Ξαφνικα η καρδια του σφιχτηκε. Τον διαπερασε κρυος υδρωτας και δεν μπορουσε πια να μιλησει, να κουνηθει, να ακουσει. Το μονο που ειχε μεινει στο μυαλο του ηταν η εικονα που ειχε δει: Η Ελιζα, με τα ομορφα μαλλια της να γυαλιζουν στο φως του πρωινου ηλιου, το λεπτοκαμωμενο κορμι της τυλιγμενο στα μπρατσα του Gustav και τα ομορφα χειλια της κολλημενα στα δικα του. Τωρα καθονταν και οι δυο και τον κοιταζαν σαστισμενοι...
babyface

babyface

Rette Mich Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Rette Mich   Rette Mich Icon_minitimeΣαβ Αυγ 18, 2007 1:13 pm

Προλογος του τελευταιου κεφαλαιου

Ηταν σε ενα δασος που πρωτη φορα εβλεπε. Δεν ηταν μονος ομως. Ο Tom ηταν διπλα του και τον ακολουθουσε. Ηθελε να βρει κατι. Ηξερε που ηταν αλλα δεν ηξερε τι ηταν. Αρχισε να τρεχει αναμεσα στα δεντρα και να ψαχνει απεγνωσμενα. Εφτασε στην οχθη ενος μεγαλου ποταμου και κοιταξε απεναντι οπου βρισκοταν αυτο που εψαχνε. Ενιωσε ενα σκιρτημα στην καρδια του. Ηταν η Ελιζα. Κοιταξε το ποταμι. Ηταν πολυ ορμητικο και αφριζε απειλιτικα. Το ηθικο του ριχτηκε αμεσως. Ηξερε οτι δεν υπηρχε καμια ελπιδα να το διασχισει ειτε κολυμποντας ειτε με αλλο μεσο. Κοιταξε απελπισμενος την Ελιζα. Τον κοιταζε κι εκεινη ανεκφραστη. Διπλα της ξεχωριζε μια σιλουετα να της κραταει το χερι. Ηταν ο Gustav.
Πεταχτηκε απο το κρεβατι λουσμενος στον ιδρωτα. Το ονειρο αυτο τον ειχε αγχωσει πολυ. Ανακαθησε στο κρεβατι και προσπαθησε να βαλει σε σειρα τις σκεψεις του. Θυμηθηκε τι ειχε γινει χτες. Οι αναμνησεις ορμησαν τοσο γρηγορα που εκλεισε για λιγο τα ματια του. Η Ελιζα και o Gustav τον κοιταζαν απορρημενοι. Επειτα απο μια μακρια σιωπη ο Gustav ζητησε συγγνωμη κι εφυγε σα κυνηγημενος. Οταν η Ελιζα καταφερε να του μιλησει ειπε δειλα: "Εμ.. τι εγινε;" Ο Bill προσπαθησε να ανοιξει το στομα του. Το καταφερε μονο μερικες στιγμες αργοτερα. "Τα βρηκαμε. Εε ευχαριστω.." ειπε ξεψυχισμενα. "Ωραια! Τελεια!" προσπαθουσε να χαμογελασει μεχρι που εφυγε τρεχοντας κι αυτη απο το δωματιο.

Ηταν ακομα νωρις. Πηγε εκανε μπανιο και ντυθηκε οταν ακουσε θορυβο απ'το σαλονακι. Ολες οι αισθησεις του βρισκονταν σε εγρηγορση. (Δε μπορει!) Ετρεξε και ανοιξε αποτομα την πορτα. Δεν ηταν η Ελιζα ομως οπως το περιμενε αλλα ο Tom που τον κοιταζε τρομαγμενος. "Με τρομαξες καλε! Ηρεμισε εγω ειμαι!" ειπε δυνατα κι επειτα συνεχισε ψιθιριστα κοιταζοντας τον με νοημα:"Ειναι μεσα η Ελιζα;;" "Οχι οχι δεν το εμαθες;" "Τι;; Τι εγινε παλι;;" "Τα εχει με τον Gustav. Τους ειδα μαζι οταν εφυγα απ'το δωματιο σου..." "Εισαι πολυ γκαντεμης ρε αδερφε." "Χα ευχαριστω!" Ειπε ο Bill χαμογελωντας πικρα και κατερρευσε στην πολυθρωνα "Και το χειροτερο ειναι οτι ο Gustav ειναι φιλος μου! Δεν θα το αντεξω να ξανατσακωθω μαζι του... Ισως πρεπει να τους αφησω αν ειναι αυτοι ευτυχισμενοι.. Δεν μπορω να κανω τιποτα..." . Ο Tom ηρθε κοντα του και τον ακουμπησε στον ωμο σαν να ηταν σε κρεβατι νοσοκομειου σε κρισιμη κατασταση. "Ποναει ε; Ολα θα πανε καλα ρε Bill, δε θελω να σε βλεπω ετσι.. Θα σου γνωρισω κι αλλες σα την Ελιζα Οκ;; Εεελα τωωωρα!!!" Ο Bill χαμογελασε. Ειχε καιρο να νιωσει τοσο κοντα τον αδερφο του ομως ποτε δεν θα φανταζοταν οτι μια τετοια στιγμη θα ενιωθε τοσο κενος μεσα του. "Καμοια δεν ειναι σαν κι αυτη.." "Εισαι σιγουρος οτι δε θες να δοκιμασεις;; Ξερω μια με κατι-" "ΤΟΜ!! Σε παρακαλω.. σταματα.." "Καλα. Εσυ ξερεις. Μονο σε παρακαλω μην εισαι ετσι!".
Ηταν ο αδερφος του που του το ζηταγε γι' αυτο του εκανε τη χαρη. Κατι ελειπε ομως απο τη συνηθισμενη του χαρα. Δεν μιλαγε πια πολυ και δεν περιποιουταν τον εαυτο του τοσο πολυ. Ειχαν περασει μερες χωρις να δει την Ελιζα. Δεν ηξερε ομως αν αυτο τον εκανε να νιωθει λυπη η χαρα.

Μια μερα καθως κατεβαινε για το πρωινο ειδε τον Tom να τρεχει προς το μερος του. Η εκφραση του προδιδε χαρα που ηταν αδυνατο να συγκρατησει. Εφτασε κοντα του ξεπνοος. Πηρε πρωτα μερικες ανασες πριν μιλησει. "Η-Ε-ε-Ελιζα-δεν-τ-τα-εχει-πια-με-τ-τον- Gustav!" Εμεινε να τον κοιταζει να γελαει μονος του κι ενιωθε το πιο παραξενο συναισθημα που ειχε νιωσει ποτε..
babyface

babyface

Rette Mich Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Rette Mich   Rette Mich Icon_minitimeΚυρ Αυγ 19, 2007 12:00 am

7. Ενα ονειρο που εγινε πραγματικοτητα.

Ειχε μεινει. Κοιταζε τον Tom σα χαμενος. Εκεινος ομως γελουσε ακομα. "Αντε! Δε θα πας στην Ελιζα;;"του ειπε. "Οχι." "Οχι;; Γιατι;;" "Πρεπει πρωτα να παω απο τον Gustav να μου εξηγησει τα πραγματα." και εφυγε οσο πιο γρηγορα μπορουσε.
Ο Gustav καθοταν μονος στην καφετερεια. Ο Bill τον πλησιασε. "Α Bill!! Επιτελους ηρθες να μου μιλησεις! Νομιζα οτι με απεφευγες για ενα διαστημα." "Γεια Gustav... εε οχι δεν σε απεφευγα.." (Ψεμααα) "..ε μπορω να σου μιλησω για κατι;" "Ναι βεβαια!" ειπε ο Gustav και ανακαθησε. "Εεε ειναι λιγο δυσκολο.." "Ελα! Φιλοι ειμαστε!" "Ε ναι.. ε.. να σου κανω μια ερωτηση θελω βασικα... εε γιατι τα χαλασατε με την Ελιζα;" "Με την Ελιζα;; Α! Χα! Αυτο;; Ειναι λιγο χαζη ιστορια-" "Πες σε παρακαλω!" Τον κοιταξε γεματος υποψιες. "Θα σου πω απο την αρχη. Εμενα μου αρεσε. Ηταν πολυ γλυκια. Τη μερα που εσυ πηγες να ζητησεις συγγνωμη απο τον Tom οταν εφυγες απο το δωματιο του πηγα να δω αν ηταν ακομα μεσα γιατι την ειχα δει να μπαινει. Τη βρηκα και αυτη μου τα εξηγησε ολα. Το βρηκα πολυ γλυκο και εσκυψα να τη φιλησω. Και δεν αντισταθηκε. Μετα μας βρηκες εσυ κι ενιωσα μεγαλη ντροπη. Οταν εφυγα ηρθε και με βρηκε και τα φτιαξαμε. Επειτα απο καποιες μερες, χτες συγκεκριμενα ηρθε και μου ειπε οτι δεν με αγαπουσε. Οτι αγαπουσε ηδη καποιον αλλο! Μη με κοιτας με αυτο το υφος" βιαστηκε να πει οταν ο Bill ετοιμαστηκε να του πει ποσο λυποταν. "δεν στενοχωρηθηκα και τοσο. Ειχαμε ανακαλυψει οτι δεν ταιριαζαμε τελικα. Ετσι τα χαλασαμε χωρις πολλα δραμματα και συμφωνισαμε να μη νιωθουμε αβολα οταν ειμαστε μαζι γιατι ετσι κι αλλιως αυτο που καναμε ηταν μια παρορμηση. Κανεις δεν το ηθελε πραγματικα. Αυτα!" Του χαμογελασε και αυτο εκανε το Bill να νιωσει πολυ καλυτερα. "Αλλα εσυ γιατι ρωτας;;" Ρωτησε ο Gustav. O Βill τον κοιταξε και προσπαθουσε να αποφασισει πως ηταν ο πιο καταλληλος τροπος να το πει. Γιατι σιγουρα θα του το ελεγε δεν υπηρχε περιπτωση. Τελος διαλεξε τον πιο απλο τροπο. "Αγαπω την Ελιζα. Και θελω να της το πω. Δε σε πειραζει ετσι;" Ο Gustav τον κοιταζε εκπληκτος με το στομα ανοιχτο. Επειτα συνηλθε και του ειπε με ενα χαμογελακι: "Οχι...οχι οχι προς Θεου! Αλλα .. με ξαφνιασες!!!" Δεν ελεγαν τιποτα για λιγα λεπτα. Τελικα μιλησε παλι ο Gustav. "Αντε δε θα πας;" "Ξερεις που θα τη βρω;" "Νομιζω ειναι στο παρκο τωρα." "Οκ ευχαριστω.." Ειπε καθως σηκωνοταν απο την καρεκλα. Πριν φυγει ομως γυρισε αποτομα : "Ε, σιγουρ-" "Ναι καλε! Τρεχα!"

Η μερα εξω ηταν ομορφη. Ο αερας δροσερος ομως δε μπορουσε να τον απολαυσει γιατι το στομαχι του ειχε γινει κομπος. Ο ηλιος ελαμπε δυνατα κι εκανε τα παντα να μοιαζουν μαρμαρινα. Ανθρωποι γυρω του γελουσαν, μιλαγαν, περναγαν διπλα του αγγνωοντας τη θεση που βρισκοταν. Ειχε φτασει στο παρκο. η καρδια του χτυπουσε γρηγορα. Οσο περπατουσε σκεφτοταν αυτα που του ειχε πει ο Gustav. Ναι μπορει να μην ταιριαζε με εκεινον και να τα χαλασαν. (Αλλα ποιος ηταν αυτος ο αλλος με τον οποιο ειναι ερωτευμενη; ) Δεν ηθελε ουτε να το σκεφτεται. Επρεπε ομως να της πει αυτα που ενιωθε οπως και αν το επαιρνε αυτη.
Αρχησε να ψαχνει με τα ματια. Ειδε μια κοπελα καθισμενη σε ενα παγκακι. Αυτη ηταν! Αναγνωριζε τα ομορφα μαλλια της. Την πλησιασε και καθισε απο πισω της για λιγα λεπτα να παρει δυναμεις. Εκεινη τον αντιληφθηκε. Γυρισε και εμεινε να τον κοιταζει με υφος εκπληκτο. Τοτε ο Bill σκεφτηκε ποσο γλυκια ηταν, ποσο καιρο ειχαν να μιλησουν, ποσο πολυ του ελλειπε... Ενιωθε ενα κυμα συναισθηματων να τον κατακληζει. Την πλησιασε. Αφησε ολα τα περιττα και μπηκε κατευθειαν στο θεμα. "Θελω να σου μιλησω." Την κοιταξε αλλα μαλλον δε μπορουσε να μιλησει. Απλα του εκανε χωρο διπλα της στο παγκακι να κατσει. Εκεινος καθισε τρεμοντας και κοιταξε κατευθειαν μεσα στα εκπληκτα ματια της. "Σ'αγαπω". Το υφος της εμεινε το ιδιο. Ισως να ειχε αλλαξει καπως αλλα ηταν πολυ συγκινημμενος για να το προσεξει. "Δεν χρειαζεται να μου απαντησεις ουτε εισαι αναγκασμενη να με δεχτεις. Ξερω οτι αγαπας καποιον αλλο. Μου το ειπε ο Gustav και το δεχομαι! Αλλα συνεχιζω να σε αγαπω ακομα πιο πολυ..." Περιμενε αλλα δεν επαιρνε απαντηση. Το αιμα ειχε ανεβει στα μαγουλα του. Σηκωθηκε αναψοκοκκινισμενος και ηττιμενος. Εκανε να φυγει ομως η Ελιζα του επιασε το μανικι. "Κι εγω σε αγαπω.." Του ειπε με μεγαλη προσπαθεια. Εμεινε πολυ ωρα να την κοιταζει. Δεν ηξερε τι να νιωσει, τι να πιστεψει. "Μα.. ειπες.. οτι-" "Ο αλλος εισαι εσυ Bill! Παντα εσενα αγαπουσα!" "Μα πως-" "Απο τοτε που συναντησα για πρωτη φορα τον Tom το μυαλο μου πηγε σε σενα! Μετα ειδα οτι μου την επεφτε και υπεθεσα οτι αν ημουν πιο κοντα σ'εκεινον θα ημουν πιο κοντα σε σενα! Γι' αυτο πριν γινει τιποτα μαζι του εξασφαλισα τη φιλια του! Μετα σε γνωρισα! Και δεν ξερεις τι χαρουμενη που ημουν! Οταν χωρισαμε με τον Τοm τη μερα που γνωριστηκαμε νομιζα οτι δεν θα σε ξαναβλεπα, γι'αυτο ημουν λυπημενη οταν με ειδες! Την αλλη μερα ομως ειδα οτι ο Tom δεν ειχε προβλημα να μου μιλαει και αυτο σημαινε πολλα για μενα! Και μετα αρχισες να με κανεις παρεα! Περισσοτερο απ'οτι εκανες με τον Tom! Απορουσα βεβαια γιατι αλλα ημουν πολυ ερωτευμενη για να το σκεφτω σοβαρα! Οταν μου ειπες αυτο για τον Tom και πηγες να του ζητησεις συγγνωμη πανικοβληθηκα! Νομιζα οτι θα σταματουσες να ασχολεισε μαζι μου και ετσι τα εφτιαξα με τον Gustav γιατι ετσι πιστευα οτι θα ημουν πιο κοντα σου! Ειδα ομως οτι μονο κοντα σου δεν ημουν κι ετσι του τα χαλασα! Αλλα εσενα αγαπω Bill! Μονο εσενα! Δεν θελω να σε χασω!"
Ειχε πεσει μεσα στην αγκαλια του και προσπαθουσε να συγκρατησει τα δακρυα που αυλακωναν τα ματια της. Ο Bill ειχε μεινει εκπληκτος. Προσπαθησε να σκεφτει αλλα το μυαλο του ειχε κολλησει. Αυτο που τον ξυπνησε ηταν το γεματο ενταση βλεμμα της Ελιζας. Εσκιψε και της εδωσε ενα φιλι ζεστο και αλμυρο απο τα δακρυα. Η Ελιζα αρχισε να γελαει με ενα κουδουνιστο γελιο. Αρχισε και αυτος να γελαει χωρις να ξερει γιατι. Σφιχταγκαλιασμενοι γελαγαν κι εκλαιγαν μαζι με λιγμους και χαχανητα.

Ηταν στη Γερμανια, στο σπιτι του. Τα χερια του ηταν μπλεγμενα στα μαλλια της Ελιζας. Τα ματια του κοιταζαν βαθια μεσα στα δικα της. Ηξερε οτι εκει καπου ηταν ο Tom και δεν του ηταν θυμωμενος. Ηξερε οτι τιποτα δεν μπορουσε να παει στραβα. Και μετα ανοιξε τα ματια του. Και κρατουσε ακομα την Ελιζα στα χερια του. Και τα χειλια του ηταν ζεστα απο το φιλι της. Και ηξερε οτι τιποτα απ'ολα αυτα δεν ηταν ψεμα η ονειρο...

ΤΕΛΟΣ

Αυτο ηταν!!!^^
Τωρα μπορειτε να βαλετε σχολια, αποριες, παρατηρησεις η οτι αλλο θελετε!!!!
Ελπιζω να το απολαυσατε!!! Wink
~*BILL_KAULITZ_FOR_EVER~*
Admin
~*BILL_KAULITZ_FOR_EVER~*

Αριθμός μηνυμάτων : 67

Rette Mich Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Rette Mich   Rette Mich Icon_minitimeΚυρ Αυγ 19, 2007 12:02 am

ΑΧ ΜΠΙΛ!!!!!!!!!!!ΤΕΛΕΙΟ!!!!!! Sad Very Happy

Rette Mich
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Tokio Hotel forum! :: TOKIO HOTEL ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ...! :: Stories..!!-
Μετάβαση σε: